Diskutohet zbatimi i vendimeve për lirimet doganore për prodhuesit - Bota Sot
Diskutohet zbatimi i vendimeve për lirimet doganore për prodhuesit

Ekonomi

E enjte, 18 tetor 2018

Diskutohet zbatimi i vendimeve për lirimet doganore për prodhuesit

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 16:34
Pamje nga takimi

Drejtori i ATK-së, Sakip Imeri, priti sot në takim përfaqësues nga Dogana e Kosovës për të diskutuar rreth zbatimit të vendimeve të Qeverisë së Kosovës, për lirimet doganore për prodhuesit.

Në takim u diskutua edhe për kërkesat e vendimeve dhe procedurat, të cilat duhet të zbatohen nga Dogana dhe ATK, për të lehtësuar procedurat e importimit dhe për të përkrahur biznesin, gjatë procedurave doganore dhe tatimore, thuhet në komunikatën për media.

Kreu i ATK-së potencoi rëndësinë e bashkëpunimit ndërinstitucional dhe zbatimin e drejtë të vendimeve të Qeverisë, që kanë për qëllim përkrahjen e sektorit të prodhimit dhe zhvillimin ekonomik të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test