Kosova, vend ideal për të gërmuar kripto-valuta - Bota Sot
Kosova, vend ideal për të gërmuar kripto-valuta

Ekonomi

Kosova, vend ideal për të gërmuar kripto-valuta

Më: 20 shkurt 2018 Në ora: 13:37
Ilustrim

Kripto-valutat janë një trend global dhe kanë tendencë ndryshimin e mënyrës së centralizuar të sistemit të pagesave.

Në një studim të realizuar nga Elite Fixtures dhe të publikuar në CNBC Crypto, Kosova është në listën e top 10 vendeve më të lira për të gërmuar një Bitcoin. Sipas këtij studimi, kostoja e gërmimit të një Bitcoin në Kosovë është 3,133 dollarë amerikan.

Vendi me koston më të ulët në botë për gërmimin e një Bitcoin është Venezuela ku kostoja është vetëm 531 dollarë amerikan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test