Haradinaj në Londër, prezanton 40 projekte - Bota Sot
Haradinaj në Londër, prezanton 40 projekte

Ekonomi

Haradinaj në Londër, prezanton 40 projekte

Më: 26 shkurt 2018 Në ora: 11:41
Ramush Haradinaj në Londër

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar se ka filluar konferenca e tretë e investimeve në Ballkanin Perëndimor.

Sipas tij në këtë konferencë do të argumentojë 40 projekte të ndryshme në vlerë mbi gjysmë miliardë euro.

Postimi i Haradinajt:

Mirëmëngjesi miq, Në selinë e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim në Londër, sapo ka filluar konferenca e tretë e investimeve në Ballkanin Perëndimor. Në këtë konferencë, do të argumentoj 40 projekte të ndryshme nga Kosova, në vlerë prej mbi gjysmë miliard euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test