Vazhdon asistenca teknike nga FMN për ATK-në - Bota Sot
Vazhdon asistenca teknike nga FMN për ATK-në

Ekonomi

Vazhdon asistenca teknike nga FMN për ATK-në

Më: 1 mars 2018 Në ora: 09:31
ATK

Në Administratën Tatimore të Kosovës është duke qëndruar një ekip i angazhuar nga Fondi Monetar Ndërkombëtar  për projektin e asistencës teknike për vitet 2019-2021.

Qëllimi i këtij projekti është që ATK të ndihmohet në realizimin sa më të mirë të misionit të saj, si dhe objektivave të tjera strategjike.

“Objektivi specifik i këtij ekipi është që të ofrojë asistencë teknike në administrimin më të mirë të përmbushjes tatimore, mënyrën e menaxhimit të proceseve, si dhe fuqizimin e funksioneve kryesore të administratës tatimore”, njofton ATK, përcjell Klan Kosova.

Gjatë takimit të zhvilluar është diskutuar edhe për fushat e bashkëpunimit, në kuadër të planit vjetor të asistencës teknike, të cilat mund të ofrohen nga FMN.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test