Haradinaj: Trepça do të aktivizohet - Bota Sot
Haradinaj: Trepça do të aktivizohet

Ekonomi

E premte, 19 tetor 2018

Haradinaj: Trepça do të aktivizohet

Më: 14 maj 2018 Në ora: 12:09
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur se Trepça do të aktivizohet, kjo pasi bordi i ri i Trepçës e ka finalizuar statutin dhe se tani do të vazhdohet me etapa të tjera të krijimit të strukturave menaxheriale.

Kryeministri i vendit këto komente i bëri të ditur gjatë përurimit të fillimit të ndërtimit të autorrugës Prishtinë-Vushtrri-Mitrovicë.

Haradinaj: Lajmin e mirë të aktivizimit të Trepçës

“Po vjen në të njëjtën kohë me lajmin e mirë të aktivizimit të Trepçës. Bordi i Trepçës ka përgatitur statutin e Trepçës së shpejti do të pranojmë etapat tjera, pra të krijimit të krejt strukturave menaxheriale dhe të planit të punës për Trepçën”, tha Haradinaj.

Kurse, ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ditë më parë ka thënë se brenda dy jave, do ta procedojnë statutin në mbledhje të Qeverisë dhe më pastaj, në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Ndërsa, bordi sipas tij, do të punojë me intenzitet të shtuar deri sa të kemi funksionalizim të plotë të kësaj ndërmarrje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test