80 qendrat shëndetësore që do t’i nënshtrohen rehabilitimit në qarkun e Tiranës - Bota Sot
80 qendrat shëndetësore që do t’i nënshtrohen rehabilitimit në qarkun e Tiranës

Ekonomi

E martë, 20 nëntor 2018

80 qendrat shëndetësore që do t’i nënshtrohen rehabilitimit në qarkun e Tiranës

Më: 27 maj 2018 Në ora: 15:55
ilustrim

Ministria e Shëndetësisë po investon për fuqizimin e kujdesit Parësor ndërsa ka nisur programin kombëtar të rehabilitimit të 300 qendrave shëndetësore në këtë mandat.  Vetëm gjatë këtij viti do të rehabilitohen 80 qendra shëndetësore në qarkun e Tiranës.

Qendrat shëndetësore që rehabilitohen këtë vit në qarkun e Tiranës në kuadër të projektit kombëtar të rikonstruksionit të 80 qendrave shëndetësore:

Qendra Shëndetësore nr 10 (pranë Oxhakut)
Qendra shëndetësore 10 (pika)
Qendra Shëndetësore nr 4
Qendra Shëndetësore “Qyteti Nxënësve”
Qendra Shëndetësore nr 9 (pika 9)
Qendra Shëndetësore Baldushk
Qendra shëndetësore Kashar 1
Ambulanca Lagjia e Re, Ndroq
Ambulanca Gërdec
Qendra shëndetësore Babrru
Qendra shëndetësore Bathore Lagjia 1
Qendra shëndetësore Pezë e Madhe
Qendra shëndetësore Gosë
Qendra shëndetësore Kryemëdhenj

Krahas këtyre qendrave të parashikuara në programin e rikonstruksionit të 80 Qendrave Shëndetësore në 2018, do të rikonstruktohet edhe qendra shëndetësore e Vorës dhe Saukut, në bashkëpunim me projektin “Shëndet për të Gjithë” si dhe Dispanceria e Tiranës, me financim nga buxheti i shtetit./ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test