Kosova, "Zvicra e Ballkanit", rënditet e gjashta dhe lë prapa SHBA-në, Gjermaninë, Francën… - Bota Sot
Kosova, "Zvicra e Ballkanit", rënditet e gjashta dhe lë prapa SHBA-në, Gjermaninë, Francën…

Ekonomi

E shtunë, 17 nëntor 2018

Kosova, "Zvicra e Ballkanit", rënditet e gjashta dhe lë prapa SHBA-në, Gjermaninë, Francën…

Nga: N. Sh. Më: 2 qershor 2018 Në ora: 10:42

Kosova është rënditur ndër vendet e para, por jo për të mirë por për çmimet me të larta dhe pagën me të ulët mesatare.

Këtë e tregon një indeks i publikuar nga një faqe që ka të bëjë me ekonominë, shkruan Gazeta "Bota sot".

Në njërën anë është çmimi i produkteve esenciale, ndërsa në anën tjetër është indeksi për pagën mesatare.

Sa i përketë çmimeve Kosova është mjaftë lartë, ndërsa rroga mesatare është një ndër më të ultat në botë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test