Me eksport nga Trepça, Kosova mund të fitoj 1.2 miliardë euro, thotë Lluka - Bota Sot
Me eksport nga Trepça, Kosova mund të fitoj 1.2 miliardë euro, thotë Lluka

Ekonomi

Me eksport nga Trepça, Kosova mund të fitoj 1.2 miliardë euro, thotë Lluka

Më: 6 qershor 2018 Në ora: 21:24
Trepça

“Trepça është një potencial  i madh për zhvillimin ekonomik”.

Kështu ka thënë ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka.

Sipas tij, me eksport nga Trepça,  Kosova mund të fitoj 1.2 miliardë euro.

Lluka ka deklaruar se për Trepçën  ka investitor mjaft të interesuar.

Ai mes tjerash nuk la pa përmendur edhe gjendjen e Telekomit të Kosovës.

Ministri tregoi se disa ekspertë janë duke përgatitur një raport në lidhje me të, që së shpejti ta dorëzojnë në Qeveri.

Lluka  ka përmendur edhe çështjen e kontratës mes Z-Mobile dhe Telekomit të Kosovës.

Lluka tha se ka shumë gjasa të shkëputet.

Valdrin Lluka është shprehur se falimentimi i Telekomit të Kosovës, është imazh i keq për shtetin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test