Shikoni kush janë qytetet ku do të punoni më pak por do paguheni më shumë - Bota Sot
Shikoni kush janë qytetet ku do të punoni më pak por do paguheni më shumë

Ekonomi

E martë, 23 tetor 2018

Shikoni kush janë qytetet ku do të punoni më pak por do paguheni më shumë

Më: 8 qershor 2018 Në ora: 08:08
Qytetet ku punoni më pak, e paguheni më shumë

Dëshironi të punoni më pak dhe të fitoni më shumë. Atëherë nuk jeni të vetmit, pasi shumë qytetarë anembanë botës dëshirojnë një jetë të tillë.

Duke marrë shkas nga kjo gjë (dhe të dhënat e popullsisë dhe pagave nga raporti i Deutsche Bank dhe UBS), më poshtë është renditja e qyteteve që ofrojnë pagë më të lartë, më pak orë punë gjatë javës dhe pushime të mjaftueshme gjatë vitit.

Image
Lista e qyteteve me më pak orë pune
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test