ATK dhe AUVK flasin për inspektim të përbashkët - Bota Sot
ATK dhe AUVK flasin për inspektim të përbashkët

Ekonomi

ATK dhe AUVK flasin për inspektim të përbashkët

Më: 22 qershor 2018 Në ora: 18:12
Sakip Imeri dhe Valdet Gjinovci

Drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës Sakip Imeri së bashku me drejtorin e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës së Kosovës, Valdet Gjinovci, kanë realizuar një takim pune me qëllim të zhvillimit të aktiviteteve të përbashkëta inspektuese, tek tatimpaguesit që kanë risk potencial për shmangie tatimore, konkurrence të padrejtë dhe që kanë parregullsi në zbatimin e ligjeve përkatëse.

Sipas një komunikate të ATK-së, të dy drejtorët u pajtuan që të angazhohen në ruajtjen dhe rritjen e bashkëpunimit në mes këtyre dy institucioneve, në funksion të transparencës dhe efektivitetit të shërbimeve, zbatim të barabartë dhe të njëtrajtshëm të ligjeve, si dhe një angazhim për kushte më të mira për veprimtarinë e përmbushjes tatimore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...