Hasani në Bruksel flet për të arriturat e Kosovës në ekonomi - Bota Sot
Hasani në Bruksel flet për të arriturat e Kosovës në ekonomi

Ekonomi

Hasani në Bruksel flet për të arriturat e Kosovës në ekonomi

Më: 5 korrik 2018 Në ora: 20:55
Bajram Hasani

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka marrë pjesë në takimin e Bordit drejtues të strategjisë së Evropës juglindore 2020 i cili është mbajtur në Bruksel

Ministri Hasani me këtë rast para të Bordit të Këshillit për Bashkëpunim Rajonal (RCC), ka prezantuar raportin vjetor të zbatimit të kësaj strategjie.

“Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës prezantova  veprimet që i kemi marrë këtë vit siç janë veprimet tona në kryesimin e CEFTA’s, vendimin për aplikim në Organizatën Botërore të Tregtisë, avancimin e kornizës ligjore të shërbimeve, reformat në inspektorat dhe luftën kundër korrupsionit.”, ka shkruar në profilin e tij Facebook ministri Hasani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...