Nuk punojnë aty ku u shkelen të drejtat - Bota Sot
Nuk punojnë aty ku u shkelen të drejtat

Ekonomi

Nuk punojnë aty ku u shkelen të drejtat

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 09:17
Mahire Halili

Të rinjtë në Kosovë thonë se pa përmirësim të kushteve të punës dhe rritje të pagave në sektorin privat me theks në atë të ndërtimtarisë, bujqësisë dhe tregtisë nuk do të punonin për asnjë kompani.

Në rubrikën e përjavshme VOX të Radios Evropa e Lirë, disa nga këta të rinj thonë se kushtet që po ofrojnë punëdhënësit në sektorin privat nuk janë të pranueshme për ta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...