Zyrtare: Lamtumirë Liverpool, transferohet atje ku s’e priti askush - Bota Sot
Zyrtare: Lamtumirë Liverpool, transferohet atje ku s’e priti askush

Futboll

Zyrtare: Lamtumirë Liverpool, transferohet atje ku s’e priti askush

Më: 25 korrik 2016 Në ora: 21:30
Joe Allen

Pas katër vjetësh nën fanellën e “The Reds”, palët kanë ndërprerë bashkëpunimin.

Allen ka nënshkruar kontratë me Stoke Cityn dhe që nga sezoni i ardhshëm do të jetë bashkëlojtar me kosovarin Xherdan Shaqiri.

Në total, uellsiani ka bërë 132 paraqitje zyrtare dhe ka shënuar 7 gola.

Përmes një njoftimi zyrtar në internet, Liverpool ka konfirmuar kompletimin e transferimit dhe i ka uruar suksese mesfushorit në aventurën e re.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...