Ky vend i Evropës pritet të goditet nga moti i ftohtë - Bota Sot
Ky vend i Evropës pritet të goditet nga moti i ftohtë

Evropë

Ky vend i Evropës pritet të goditet nga moti i ftohtë

Më: 1 janar 2019 Në ora: 17:07
Foto ilustrim

Britania është duke u përgatitur për temperaturat e ulëta pasi një shpërthim i Arktikut duket i vendosur për të filluar vitin e ftohtë, duke i dhënë fund magjisë së ngrohtë të ditëve të fundit.

Bora dhe shiu sot do të  ketë në Mbretërinë e Bashkuar nga veriu në jug.

Kthimi i menjëhershëm i ftohit nga Lindja, si dhe një ngrirje e madhe ruse nënkuptojnë muaj të temperaturave të ngrirjes.

Parashikuesit e “Met Office” besojnë se në mes të këtij muaji borë do të ketë goditur shumicën e pjesëve të Britanisë së Madhe, me temperatura të ulëta që vazhdojnë deri në pranverë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...