Acar i madh, ky qytet është mbuluar nga akulli - Bota Sot
Acar i madh, ky qytet është mbuluar nga akulli

Evropë

Acar i madh, ky qytet është mbuluar nga akulli

Më: 12 janar 2019 Në ora: 14:23
Acar i madh

Në qytetin rus Saratov është bërë një garë në rrjete sociale se cila është fotografia më e tmerrshme të veturave me borë apo shtëpi të rretuara me akull.

Ky qytet mban rekordin e reshjeve të mëdha të borës të cilat nuk i keni që 3 dekata, ndërsa këtu janë tepmeraturat që luajnë në minus dhe plus zero.

Shërbimet e qytetit për të pastruar nuk kanë qenë të përgatitur për këto të rreshura, kështu që tani lajmëruar se do të ju duhet të paktën dy javë për ta pastruar borën dhe akullin nga kulmet dhe rrugët.

Përderisa qytetaret po luftojnë me situatën, disa qytetarë kanë gjetur kohë ta kthejnë në humor këtë katastrofë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...