Shënohet viktima e parë nga protestat në Belgjikë - Bota Sot
Shënohet viktima e parë nga protestat në Belgjikë

Evropë

Shënohet viktima e parë nga protestat në Belgjikë

Më: 13 janar 2019 Në ora: 00:24
Pamje nga protesta

Një manifestues i “Jelekëve të Verdhë” ka mbetur i vrarë pasi u përplas nga një kamion në një aksident në lindje të Belgjikës.

Kjo është vdekja e parë në vend që nga fillim i protestave.

Viktima u përplas nga kamioni pasi nuk u pa nga shoferi i automjetit sipas mediave në vend.

Lëvizja e “Jelekëve të Verdhë” e krijuar në Francë në 17 nëntor, u përhap shumë shpejt dhe në Belgjikë sidomos në pjesën frankofone të vendit.

Protesta fillimisht nisi kundër çmimit të shtrenjtë të karburantëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...