Bora krijon probleme në Malin e Zi dhe Bosnje - Bota Sot
Bora krijon probleme në Malin e Zi dhe Bosnje

Evropë

Bora krijon probleme në Malin e Zi dhe Bosnje

Më: 15 janar 2019 Në ora: 10:09
Foto ilustrim

Bora e rënë me bollëk ka krijuar probleme me qarkullimin në rajonin e Ballkanit, në veçanti në Malin e Zi dhe Bosnje-Hercegovinë.

Dëbora dhe akulli kanë qenë shkaktarët e disa aksidenteve rrugore duke përfshirë edhe dy autobusë, që dolën nga rruga në Bosnje-Hercegovinë duke shkaktuar lëndime të shumta në njerëz.

Aeroporti i Podgoricës, kryeqyteti i Malit të Zi, mbeti i hapur në faza të alternuara me disa fluturime të devijuara në aeroportet e tjera të rajonit.

Nga ana tjetër, situata në Serbi është përmirësuar dhe intensiteti i dëborës ka rënë dhe temperaturat kanë shënuar rritje./atsh/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...