Tusk thirrje për një zgjidhje pozitive pas kundërshtimit të marrëveshjes për Brexit - Bota Sot
Tusk thirrje për një zgjidhje pozitive pas kundërshtimit të marrëveshjes për Brexit

Evropë

Tusk thirrje për një zgjidhje pozitive pas kundërshtimit të marrëveshjes për Brexit

Më: 15 janar 2019 Në ora: 22:51
Donald Tusk

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk bëri sot në mbrëmje thirrje për një zgjidhje pozitive pas kundërshtimit të marrëveshjes për Brexit nga deputetët britanikë.

‘’Nëse një marrëveshje është e pamundur, dhe se askush nuk dëshiron një jo-marrëveshje, atëherë kush ka guximin të thotë cila është zgjidhja e vetme pozitive ?’’, deklaroi Tusk, i cili ishte lideri i parë europian që shfaqi qëndrimin e tij pas votimit me një postim në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...