Putin-Vuçiq 15 minuta kokë më kokë në Beograd - Bota Sot
Putin-Vuçiq 15 minuta kokë më kokë në Beograd

Evropë

Putin-Vuçiq 15 minuta kokë më kokë në Beograd

Më: 17 janar 2019 Në ora: 14:00
Vladimir Putin dhe Aleksandar Vuçiq

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti sot për një vizitë zyrtare në Serbi dhe ai u prit nga homologu i tij serb Aleksandar Vuçiq në aeroport, ku aeroplani i tij u ul pas orës 13.00.

Vuçiq përshëndeti Putin në aeroport, ku ata, së bashku me makinën e Putinit u drejtuan për në Beograd.

Më vonë, përveç bisedave zyrtare, dy krerët shtetërorë do të kenë vetëm 15 minuta bisedime kokë më kokë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...