Qeveria britanike i bën thirrje rezervistëve të ushtrisë që të jenë gati për një Brexit pa marrëveshje - Bota Sot
Qeveria britanike i bën thirrje rezervistëve të ushtrisë që të jenë gati për një Brexit pa marrëveshje

Evropë

Qeveria britanike i bën thirrje rezervistëve të ushtrisë që të jenë gati për një Brexit pa marrëveshje

Nga: A.SH Më: 17 janar 2019 Në ora: 15:00
Theresa May

Qeveria do të vendosë trupa në të gjithë vendin për të ndihmuar në përgatitjet për një Brexit pa marrëveshje.

Ministrat kanë lëshuar një njoftim zyrtar për të thirrur rezervistë të ushtrisë britanike për të ndihmuar në trajtimin e ndikimit që mund të binte nga BE-ja "për mirëqenien, shëndetin dhe sigurinë e qytetarëve të Mbretërisë së Bashkuar dhe stabilitetin ekonomik të Britanisë së Madhe".

Ministria e Mbrojtjes tha se, ishte e përkushtuar për të mbështetur planet për një rezultat jo-marrëveshje për të siguruar që ekzistojnë "plane efektive dhe proporcionale të emergjencave".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...