Berlusconi kandidon për PE - Bota Sot
Berlusconi kandidon për PE

Evropë

Berlusconi kandidon për PE

Më: 17 janar 2019 Në ora: 15:42
Silvio Berlusconi

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi, 82-vjeç, ka njoftuar se do të kandidojë për zgjedhjet e Parlamentit Evropian në maj.

"Në këto vite shumë të këndshme, nga ndjenja e përgjegjësisë, vendosa të shkoj në Evropë," tha Berlusconi në një tubim në Sardenjë.

Ai shton se nuk mendon se koalicioni qeverisës do të zhvillohet midis Lëvizjes Pesë Yjet dhe Lidhjes, raporton ANSA.

"Koalicioni verdhë-jeshil është i panatyrshëm dhe nuk do të qëndrojë", tha Berlusconi.

Silvio Berlusconi, magnati i medias dhe miliarder, kreu i qendrës së djathtë të opozitës Forca Italia, mund të kryejë përsëri një detyrë publike pas skadimit të një gjobe për evazion fiskal, gjë që e pengoi atë të merrte pjesë në zgjedhjet e përgjithshme të vitit të kaluar në Itali.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...