Sulmohet gazetari që ishte duke ndjekur Putinin në Beograd - Bota Sot
Sulmohet gazetari që ishte duke ndjekur Putinin në Beograd

Evropë

Sulmohet gazetari që ishte duke ndjekur Putinin në Beograd

Më: 17 janar 2019 Në ora: 18:02

Ekipi i televizionit N1 është sulmuar nga një person në rrugët e Beogradit.

I dyshuari (me flamur në dorë) sulmoi fizikisht gazetarin i cili ishte duke ndjekur ceremoninë e vizitës së presidentit rus, Vladimir Putin.

Derisa gazetari ishte në transmetim të drejtpërdrejtë, një burrë që mbante flamurin e Serbisë ka arritur t’i kalojë rrethojat e sigurisë dhe në gjendje të dehur ka dashur të bëhej pjesë e transmetimit gjë që ka çuar deri në ndërprerjen e plotë të saj.

Image

Policët nuk ishin në gjendje të ndërhynin për ta ndalur atë derisa kur kishte dashur ta grushtonte gazetarin, një mik i tij i kishte kapur dorën.

Vlen të theksohet se Putin tashmë gjendet në Serbi dhe është takuar me krerët më të lartë institucional.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...