Johnson: Brexit mundësi për bashkimin e Britanisë - Bota Sot
Johnson: Brexit mundësi për bashkimin e Britanisë

Evropë

Johnson: Brexit mundësi për bashkimin e Britanisë

Nga: E.K. Më: 18 janar 2019 Në ora: 10:25
Brexit

Boris Johnson, ish sekretari i jashtëm i Britanisë së Madhe, Brexit-in e sheh si mundësi për bashkimin e Britanisë, pas krijimit të hendekut shqetësues në mes Londrës dhe pjesës tjetër të vendit.

Në fjalimin e tij, Johnson gjithashtu argumentojë se rezultati i referendumit ishte më shumë sesa rivendosja e demokracisë.

Ai ka kërkuar nga deputet që të mendojnë në detaje për të gjitha arsyet që dërguan deri tek krijimi i idesë në Britani për dalje nga Bashkimi Evropian dhe në bazë të asaj të gjendet një zgjidhje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...