Shpërthimi në Universitetin e Lyon në Francë, lë 3 studentë të plagosur - Bota Sot
Shpërthimi në Universitetin e Lyon në Francë, lë 3 studentë të plagosur

Evropë

Shpërthimi në Universitetin e Lyon në Francë, lë 3 studentë të plagosur

Nga: A.Sh Më: 18 janar 2019 Në ora: 13:17
Pamje nga shpërthimi në Lyon

Një ndërtesë shkencore në ndërtim e sipër në Universitetin e Lyon në Francë u kap në zjarr, pasi tre bombola gazi në çatinë e ndërtesës shpërtheu.

Tre studentë u plagosën pak, thanë zyrtarët francezë për ABC News, transmeton gazeta "Bota sot".

Incidenti nuk është duke u trajtuar si terrorizëm, zyrtarët francezë kanë konfirmuar. Objektet e shkollave janë evakuuar dhe zjarrfikësit janë në vendin e ngjarjes.

Autoritetet besojnë se një aksident ka shkaktuar shpërthimin, ndërsa ndërtesa ishte duke kaluar nëpër punë ndërtimore. Videoja e incidentit tregon se ndërtesa u përfshi në flakë para se të dëgjohet shpërthimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...