Orteku gjigant kapet nga kamerat pas borës prej 1.8 metrash - Bota Sot
Orteku gjigant kapet nga kamerat pas borës prej 1.8 metrash

Evropë

Orteku gjigant kapet nga kamerat pas borës prej 1.8 metrash

Më: 19 janar 2019 Në ora: 00:15
Pamje nga orteku

Një video që është bërë virale tregon një ortek me përmasa të mëdha që bie drejt qytetit të Vinadit, në kufirin me Austrinë.

Orteku nis në anën zvicerane dhe përfundon në pjesën austriake. Sasia e madhe e dëborës rrëshqiti pas reshjeve intensive të së martës.

Situata e motit po stabilizohet ngadalë në Zvicër, por paralajmërimi i ortekëve është ende shumë i lartë për shkak të dëborës që ra ditët e fundit, me mbi 1.80 metra në disa zona.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...