Gjermania do të ketë rolin kryesor në BE, pas BREXIT - Bota Sot
Gjermania do të ketë rolin kryesor në BE, pas BREXIT

Evropë

Gjermania do të ketë rolin kryesor në BE, pas BREXIT

Nga: E.K Më: 19 janar 2019 Në ora: 09:50
Theresa May dhe Angela Merkel

Britania e Madhe tash e një kohë është në procedura për tu larguar nga Bashkimi Evropian.

Edhe pse marrëveshja për BREXIT ka dështuar, Theresa May vazhdon të takohet me deputetë për të gjetur një zgjidhje.

Pas daljes së Britanisë, duket se rolin kryesor brenda BE-së do ta luaj Gjermania me në krye Angela Merkel. Kjo sepse Gjermania mbetet nga shtetet më të fuqishme në Bashkimin Evropian, shkruan sot express.co.uk, transmeton “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...