Brexit: Theresa May duhet të bëhet ndërmjetëse, thotë John Major - Bota Sot
Brexit: Theresa May duhet të bëhet ndërmjetëse, thotë John Major

Evropë

Brexit: Theresa May duhet të bëhet ndërmjetëse, thotë John Major

Më: 19 janar 2019 Në ora: 13:58
John Major

Theresa May duhet të bëhet një ndërmjetëse për të ndihmuar në thyerjen e bllokimit të Brexit në Parlament, tha ish kryeministri John Major.

Ai dëshiron që deputetëve t'u jepet një votim për të gjitha opsionet e Brexit, duke treguar preferencën e tyre në rrugën përpara.

Zonja May duhet të marrë në konsideratë rënien e linjave të saj të kuqe "në interesin kombëtar" dhe të bëhet një lehtësuese për të gjetur se çfarë dëshiron Parlamenti, tha ai, shkruan sot BBC, transmeton "Bota sot".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...