Në Turqi, një votuese është 165 vjeçe - Bota Sot
Në Turqi, një votuese është 165 vjeçe

Evropë

Në Turqi, një votuese është 165 vjeçe

Më: 21 janar 2019 Në ora: 19:00
Foto ilustrim

Çudia në Turqi, një votuese është 165 vjeçe!

Partitë politike në Turqi po bëjnë të pamundurën që të bindin njerëzit për tu dhënë votën. Por, në listën zgjedhore janë vënë re disa çudira.

Aty u renditën disa votues mbi 100 vjeç, ku mosha e një gruaje ishte 165 vjeçe.

Zbulimi u bë përpara zgjedhjeve lokale që do të mbahen në mars, në të cilën Partia AK e Presidentit Erdogan mund të përballet me sfidën më të vështirë politike në vite.

Turqia është përballur me stacionin ekonomik, muajt e fundit dhe vlera e monedhës së saj është dukshëm më e ulët se sa ishte një vit më parë. Kjo ka çuar në spekulime se AKP dominuese mund të humbasë disa qytete kryesore, përfshirë kryeqytetin, Ankaranë.

Partitë e opozitës tani thonë se listat e zgjedhësve po manipulohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...