Sulm me armë zjarri në Corsica të Francës, një i vdekur dhe gjashtë të plagosur - Bota Sot
Sulm me armë zjarri në Corsica të Francës, një i vdekur dhe gjashtë të plagosur

Evropë

Sulm me armë zjarri në Corsica të Francës, një i vdekur dhe gjashtë të plagosur

Më: 31 janar 2019 Në ora: 07:50
Pamje nga Franca

Si pasojë e një sulmi me armë zjarri dhe me thikë në regjionin Corsica të Francës, një person ka humbur jetën si dhe gashtë të tjerë janë plagosur.

Raportohet se i dyshuari ka filluar të hap zjarr mbi viktimat rreth orës 4:25 të mëngjesit në lagjen Montesoro të Bastisë, shkruan Euronews.

Autoritetet kanë bërë të ditur se i dyshuari ka kryer vetëvrasje pasi është kthyer në ndërtesën ku ka jetuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat