Norvegjia propozon legjislacion për të siguruar të drejtat e qytetarëve nëse nuk ka marrëveshje Brexit - Bota Sot
Norvegjia propozon legjislacion për të siguruar të drejtat e qytetarëve nëse nuk ka marrëveshje Brexit

Evropë

Norvegjia propozon legjislacion për të siguruar të drejtat e qytetarëve nëse nuk ka marrëveshje Brexit

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 12:26
Foto Ilustrim

Qeveria e Norvegjisë propozoi të premten legjislacionin për të siguruar të drejtat e norvegjezëve që jetojnë në Britani dhe të britanikëve që jetojnë në Norvegji në rastin e një Brexit pa marrëveshje, tha ministria e drejtësisë e vendit, raporton Reuters.

Nëse aprovohet, propozimi do të delegojë pushtet nga parlamenti i kombit jo-BE në qeveri, duke lejuar që ajo të negociojë shpejt marrëveshjet që do të mbronin të drejtat e qytetarëve, shtoi ministria.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...