Protestat e Spanjës - Bota Sot
Protestat e Spanjës

Evropë

Protestat e Spanjës

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 12:14
Ilustrim

Dhjetëra mijëra njerëz hodhën në rrugë të dielën në Madrid për të kundërshtuar çdo lëshim nga socialistët në pushtet ndaj separatistëve të Katalonjës. Kjo vjen përpara një gjyqi të martën që do të dërgojë shefat e pavarësisë katalane në bankën e të akuzuarve për akuzat për rebelimin dhe keqpërdorimin e fondeve publike.

Dhjetëra mijëra njerëz hodhën në rrugë të dielën në Madrid për të kundërshtuar çdo lëshim nga socialistët në pushtet ndaj separatistëve të Katalonjës. Kjo vjen përpara një gjyqi të martën që do të dërgojë shefat e pavarësisë katalane në bankën e të akuzuarve për akuzat për rebelimin dhe keqpërdorimin e fondeve publike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...