Protesta në Hungari, për ligjin për lindjet - Bota Sot
Protesta në Hungari, për ligjin për lindjet

Evropë

Protesta në Hungari, për ligjin për lindjet

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 12:19
Ilustrim

Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban ka njoftuar një sërë masash për të ndaluar rritjen e shkallës së lindjeve të Hungarisë.

Ndër masat janë lëvizjet për të hequr tatimin mbi të ardhurat për gratë që kanë më shumë se katër fëmijë. Kishte rreth 2.000 protestues në rrugët e Budapestit që kundërshtonin Orbanin dhe të ashtuquajturin "ligj rob".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...