Spanja para zgjedhjeve të parakohshme - Bota Sot
Spanja para zgjedhjeve të parakohshme

Evropë

Spanja para zgjedhjeve të parakohshme

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 13:22
Pedro Sanchez

Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez po shqyrton mundësinë e shpalljes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare për 14 prill, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve EFE, duke cituar burime të paidentifikuara qeveritare.

Parlamenti spanjoll voton të mërkurën mbi buxhetin e Sanchez për vitin 2019, edhe pse Partia Socialiste në pushtet mban më pak se një të katërtën e vendeve në Dhomën e Ulët dhe ka problem të marrë mbështetje për marrjen e vendimeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...