Macron dhe Mattarella rikonfirmojnë rëndësinë e marrëdhënieve dypalëshe - Bota Sot
Macron dhe Mattarella rikonfirmojnë rëndësinë e marrëdhënieve dypalëshe

Evropë

Macron dhe Mattarella rikonfirmojnë rëndësinë e marrëdhënieve dypalëshe

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 22:43
Macron dhe Mattarella

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe homologu italian, Sergio Mattarella rikonfirmuan rëndësinë e marrëdhënieve dypalëshe franko-italiane, njoftoi sot në mbrëmje presidenca franceze, në një moment kur marrëdhëniet midis dy vendeve janë të tensionuara.

Dy krerët e shtetit gjatë bisedës telefonike rikujtuan se Franca dhe Italia, të cilët ndërtuan së bashku Evropën kanë një përgjegjësi të veçantë për të punuar së bashku në planin e mbrojtjes dhe rimëkëmbjes së Bashkimit Europian”, sipas një komunikate franceze.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...