Mos i besoni shumë GPS, sepse mund të përfundoni sikur ky gjerman! - Bota Sot
Mos i besoni shumë GPS, sepse mund të përfundoni sikur ky gjerman!

Evropë

Mos i besoni shumë GPS, sepse mund të përfundoni sikur ky gjerman!

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 23:37
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një gjerman, i cili i besonte verbërisht sistemit të navigimit, GPS, të makinës së tij, përfundoi të dilte përmes dritares së automjetit, pas rënies në një kanal, theksoi policia lokale.

69-vjeçari po ngiste automjetin në errësirë dhe me kohe me shi, në mbrëmje në qytetin Edewecht, në veriperëndim të Gjermanisë.

Sistemi i tij GPS e çoi atë nëpër rrënojat e një fabrike dhe më pas mbi buzë një kanali.

Ai arriti të shpëtojë përmes një dritare anësore para se makinën e tij të mbytej.

I baltosur dhe i lagur ai eci përgjatë një rruge derisa një automobilist u ndal dhe telefonoi për ndihmë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...