Si në filma në qendër të Beogradit, vritet drejtori i Auto-Moto të Serbisë! Atentatori bën vetëvrasje - Bota Sot
Si në filma në qendër të Beogradit, vritet drejtori i Auto-Moto të Serbisë! Atentatori bën vetëvrasje

Evropë

Si në filma në qendër të Beogradit, vritet drejtori i Auto-Moto të Serbisë! Atentatori bën vetëvrasje

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 17:51
Serbi

Kreu i Shoqatës Auto-Moto të Serbisë (AMSS), Mirko Butuli u vra nga disa të shtëna në një ndërtesë në Rrugen e “Ruzveltit” Beograd. MPB njoftoi se ka pasur një shkëmbim zjarri, në të cilin Predrag Djurdjev ka qëlluar në drejtorin e AMSS dhe më pas ka bërë vetëvrasje, njofton “Presheva Jonë” duke iu referuar burimeve te mediave serbe.

TV N1 raporton se Butulija vdiq nga plagët në Qendrën e Emergjencave, pasi sekretari i AMSS, Predrag Djurdjev, qëlloi në të.

Image
Mirko Butulija

 

Pas plagosjes, Drejtori i AMSS Mirko Butuli u dërgua në Qendrën e Emergjencës. Te shtënat u zhvilluan në ndërtesën AMSS ku një vajzë u plagos e cila u hodh nga dritarja gjatë të shtënave.

Ministria e Brendshme e Serbisë njoftoi se, sipas informatave të para, sulmuesi P. D (43) ka gjuajtur disa të shtëna në drejtim të Butulisë. Po ashtu policia u qëllua me arme zjarri. Policia po zhvllon hetime rreth keitj akti kriminal, si në flma.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...