Moska në panik! 700 denoncime në 24 orë - Bota Sot
Moska në panik! 700 denoncime në 24 orë

Evropë

Moska në panik! 700 denoncime në 24 orë

Më: 22 shkurt 2019 Në ora: 23:22
Moskë

Vetëm në 24 orët e fundit janë bërë më shumë se 700 denoncime me telefon për bomba në Moskë.

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia ruse e lajmeve “TASS”, sipas të cilës në mesin e 707 denoncimeve janë 14 shkolla dhe 2 institute, por shumica dërrmuese janë për banka në Moskë.

Menjëherë pas denoncimeve telefonike janë vënë në lëvizje mbi 1000 policë, të cilët kanë evakuuar 4 435 persona. Fatmirësisht nga kontrollet e imtësishme rezultoi se të gjitha denoncimet ishin false.

Policia ruse tashmë po heton se kush fshihet pas denoncimeve false.

Edhe muajin e kaluar në Moskë ka pasur shumë denoncime false për bomba në shkolla, qendra tregtare, banka dhe kinema.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...