Vazhdon përçarja në Partinë Laburiste të Britanisë - Bota Sot
Vazhdon përçarja në Partinë Laburiste të Britanisë

Evropë

Vazhdon përçarja në Partinë Laburiste të Britanisë

Më: 27 shkurt 2019 Në ora: 18:54
Chris Williamson

Partia Laburite e Britanisë e ka pezulluar nga puna deputetin Chris Williamson pasi një numër i madh i deputetëve kishin kërkuar pezullimin e tij, raporton BBC.

Përveç Williamson shtatë deputetë të Partisë Laburiste janë larguar nga kjo parti për shkak të pakënaqësive ndaj qëndrimeve të udhëheqësit të saj, Jeremy Corbyn, për çështjen e Brexit-it dhe antisemitizmit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...