Ministrja kroate jep dorëheqje, pas aksidentimit të një fëmije me makinë - Bota Sot
Ministrja kroate jep dorëheqje, pas aksidentimit të një fëmije me makinë

Evropë

Ministrja kroate jep dorëheqje, pas aksidentimit të një fëmije me makinë

Më: 12 mars 2019 Në ora: 07:56
Gabrijela Zalac

Ministrja kroate Gabrijela Zalac, e cila të shtunën e kaluar e ka goditur me makinë një fëmijë dhe në atë çast nuk ka pasur patent shofer të vlefshëm, ka ofruar dorëheqje, por kryeministri i qeverisë kroate Andrej Plenkovic nuk ia ka pranuar.

“Më e rëndësishmja është se vajza është mirë”, ka thënë Plenkovic.

“Sa i përket patentshoferit, ky është lëshim, pakujdesi. Mirëpo, kjo nuk është vepër penale, është kundërvajtje. Ajo e ka paguar dënimin, do ta nxjerrë patentshoferin e tij”, ka thënë Plenkovic, duke pohuar se ministrja ka ofruar dorëheqje dhe ai ka menduar për këtë nga e shtuna.

Mediet e rajonit kanë bërë të ditur se aksidenti është shkaktuar pasi që vajza 10 vjeçare ka vrapuar pa kujdes në rrugë dhe kështu ka ardhur deri te ndeshja me makinën e ministres. Sa i përket patentshoferit, ajo në fakt e ka pasur, por të skaduar, ka thënë se ka harruar ta marrë të riun.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...