PE: Ndëshkime për partitë që keqpërdorin të dhënat personale - Bota Sot
PE: Ndëshkime për partitë që keqpërdorin të dhënat personale

Evropë

PE: Ndëshkime për partitë që keqpërdorin të dhënat personale

Më: 12 mars 2019 Në ora: 19:46
Ilustrim

Anëtarët e Parlamentit Evropian sot kërkuan një mbrojtje më të madhe të të dhënave personale të individëve përpara zgjedhjeve për Parlamentin Evropian dhe futjen e gjobave për partitë dhe fondacionet që keqpërdorin të dhënat në fushatat politike.

586 deputetë votuan në seancën plenare në Strasburg, ndërsa 55 ishin kundër dhe 24 abstenuan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...