Sulmet në Zelandën e Re, Londra merr vendim për xhamitë - Bota Sot
Sulmet në Zelandën e Re, Londra merr vendim për xhamitë

Evropë

Sulmet në Zelandën e Re, Londra merr vendim për xhamitë

Më: 15 mars 2019 Në ora: 11:03
Foto

Sulmet në Zelandën e Re, Londra merr vendim për xhamitë

Autori: Lajmi.netBota, Lajme10:55, 15 March 2019

Londra ka marrë masa të menjëhershme pas sulmeve terroriste në xhamitë në Zelandën e Re.

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan ka shprehur ngushllime për familjarët e viktimave të sulmeve terroriste në xhamitë në Zelandën e Re.

Ai po ashtu ka bërë të ditur se ka vendosur të përforcojë sigurinë rreth xhamive në kryeqytetin britanik.

“Dua të siguroj komunitetin mysliman në Londër. Kam qenë në kontakt me policinë. Do të ketë pjestarë të policisë rreth xhamive sot, si dhe zyrtarë të armatosur derisa londinezët shkojnë për t’u lutur”, deklaroi ai.

Londra ka një komunitet të madh mysliman. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...