Guterres: I dënoj fuqishëm të shtënat ndaj njerëzve të pafajshëm në xhamitë e Zelandës së Re - Bota Sot
Guterres: I dënoj fuqishëm të shtënat ndaj njerëzve të pafajshëm në xhamitë e Zelandës së Re

Evropë

Guterres: I dënoj fuqishëm të shtënat ndaj njerëzve të pafajshëm në xhamitë e Zelandës së Re

Më: 15 mars 2019 Në ora: 14:55
Antonio Guterres

Sekretari i OKB-së, Antonio Guterres, ka thënë se është i pikëlluar dhe se i dënon fuqishëm të shtënat ndaj njerëzve të pafajshëm, teksa ata luteshin në mënyrë paqësore në xhamitë e Zelandës së Re.

“Unë jam i pikëlluar dhe i dënoj fuqishëm të shtënat ndaj njerëzve të pafajshëm, teksa ata luteshin në mënyrë paqësore në xhamitë e Zelandës së Re.

“Unë i shpreh ngushëllimet më të thella nga ana ime për familjet e viktimave. Sot dhe çdo ditë, duhet të qëndrojmë të bashkuar kundër urrejtjes anti-muslimane, dhe të gjitha format e fanatizmit dhe terrorizmit”, shkruan Guterres në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...