Tërmeti lëkund Greqinë - Bota Sot
Tërmeti lëkund Greqinë

Evropë

Tërmeti lëkund Greqinë

Më: 17 mars 2019 Në ora: 15:00
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 4.5 ka goditur Greqinë mesditën e sotme. Epiqendra ishte 15 kilometra në juglindje të ishullit të Zakyntho.

Tërmeti ra në një thellësi prej 12 km nëntokë dhe lëkundjet u ndjenë edhe në qytetet Patra, Athinë dhe zona të tjera përreth.

Nga tërmeti nuk ka raportime për persona të lënduar dhe as për dëme materiale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...