BE: Brenda dy viteve të largohen nga tregu veturat me mortor diesel - Bota Sot
BE: Brenda dy viteve të largohen nga tregu veturat me mortor diesel

Evropë

BE: Brenda dy viteve të largohen nga tregu veturat me mortor diesel

Më: 18 mars 2019 Në ora: 23:57
Foto ilustruese

Në një dokument strategjik, komisioni tha se këto lehtësira mund të përfshijnë shërbimet falas për automjetet dhe lehtësi në heqjen e makinave të vjetra.

“Qëllimi është që të arrihet një nivel prej gati 90% i largimit nga tregu të automjeteve me motor diesel brenda dy vitesh në të gjitha vendet anëtare të BE-së”, thuhet në këtë dokument.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...