Sulm me thikë në Oslo, lëndohen katër persona - Bota Sot
Sulm me thikë në Oslo, lëndohen katër persona

Evropë

Sulm me thikë në Oslo, lëndohen katër persona

Më: 19 mars 2019 Në ora: 10:29
Foto ilustrim

Sulmuesi është kapur por motivi nuk është i qartë akoma.

Katër viktimat, të gjithë të punësuar në Shkollën Brynseng në lindje të qytetit, u dërguan në spital me lëndime të lehta.

Sven Christian Lie, i departamentit të policisë në Oslo, tha se një hetim është nisur dhe oficerët kanë marrë në pyetje dëshmitarët.

Shkolla nuk ka dhënë asnjë koment për gazetat norvegjeze pavarësisht kërkesave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...