OKB: Finlanda vendi më i lumtur në botë - Bota Sot
OKB: Finlanda vendi më i lumtur në botë

Evropë

OKB: Finlanda vendi më i lumtur në botë

Më: 20 mars 2019 Në ora: 17:14
Foto

Vendi me 190.000 liqene, i njohur për pyjet dhe saunat e tij, ka kaluar Danimarkën (e dyta), ndjekur nga Norvegjia, Islanda, Holanda, Zvicra, Suedia, Zelanda e Re, Kanadaja dhe Australia që mbyll 10 të parat, sipas klasifikimit për vitin 2019 nga “World Happiness Report”.

Ndërsa në 10 vendet më pak të lumtura në botë janë Haiti, Becuana, Siria, Malavi, Jemeni, Ruanda, Tanzania, Afganistani, Republika e Afrikës Qendrore dhe Sudani i Jugut. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...