Preu degët e pemës, pronari i shtëpisë dënohet me 40,000 funte për dëmtimin e saj - Bota Sot
Preu degët e pemës, pronari i shtëpisë dënohet me 40,000 funte për dëmtimin e saj

Evropë

Preu degët e pemës, pronari i shtëpisë dënohet me 40,000 funte për dëmtimin e saj

Më: 22 mars 2019 Në ora: 14:43
Shtepia

Pronari i një shtëpie është urdhëruar të paguaj 40 mijë funte vetëm pse kishte prerë disa degë të një pemë që kishte bllokuar ballkonin e dhomës së gjumit.

Smaul Wiloson për heqjen e këtyre degëve që bllokuan pamjen nga ballkoni do të paguaj 40,000 funte.

Kjo pasi ai nuk kërkoi leje nga Këshilli për ta prerë atë, pasi pema kishte status të mbrojtur.

Ai duhet të paguaj gjobën për dëmtimin e pemës dhe shpenzime të tjera.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...