Në Gjermani arrestohen 10 persona, dyshohen se planifikuan një sulm terrorist islamik - Bota Sot
Në Gjermani arrestohen 10 persona, dyshohen se planifikuan një sulm terrorist islamik

Evropë

Në Gjermani arrestohen 10 persona, dyshohen se planifikuan një sulm terrorist islamik

Më: 22 mars 2019 Në ora: 16:45
Foto

Prokurorët gjermanë thonë se 10 persona janë arrestuar me dyshimin se kanë planifikuar një sulm terrorist islamik.

Siç bëhet e ditur ata planifikuan sulmet duke përdorur makina dhe armë me qëllim që të vrasin sa më shumë njerëz të jetë e mundur.
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...