Rreth një milion manifestues për një referendum të dytë mbi Brexit - Bota Sot
Rreth një milion manifestues për një referendum të dytë mbi Brexit

Evropë

Rreth një milion manifestues për një referendum të dytë mbi Brexit

Më: 23 mars 2019 Në ora: 16:48
Londër

Mijëra persona nga e gjithë Britania e Madhe pritet të mbushin sot rrugët e Londrës për të bërë thirrje për një referendum të dytë mbi Brexit.

Numri i marshuesve që kërkojnë një referendum të dytë në lidhje me largimin e Britanisë së Madhe nga BE-ja pritet të arrijë në një milion pasi një manifetim i ngjashëm në tetor mblodhi rreth 700 000 persona.

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan nga partia opozitare laburiste dhe liderja e Partisë Nacionaliste Skoceze, Nicola Sturgeon do të jenë mes marshuesve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...