Protestuesit në Beograd: Më shumë kemi frikë tani sesa në vitin 1999 - Bota Sot
Protestuesit në Beograd: Më shumë kemi frikë tani sesa në vitin 1999

Evropë

Protestuesit në Beograd: Më shumë kemi frikë tani sesa në vitin 1999

Më: 23 mars 2019 Në ora: 19:13
Beograd

Protestat në Serbi me moton “1 në 5 milionë” kanë vazhduar edhe sot kundër presidentit Aleksandër Vuçiq.

Shumë qytetarë u mblodhën përpara Fakultetit Filozofik në Beograd, të cilët po kërkojnë dorëheqjen e Presidentit Vuqiq dhe mbajtjen e zgjedhjeve të reja.

“Nëse kërkesat tona nuk plotësohen, tërë Serbia do të mblidhet me 13 prill kundër uzurpuesve”, ka thënë një nga organizatorët e protestës.

Pas kësaj është mbajtur një minutë heshtje për viktimat e bombardimeve të ndërhyrjes së NATO-s.

“Tni ndjejë më shumë frikë sesa në vitin 1999. Ju faleminderit që ju jeni frymëzim për të luftuar në një formë tjetër” , tha Leciq.

Image

Ai kërkoi nga qytetarët që të mos shkaktojnë dhunë gjatë protestës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...